אודות hive

מי אנחנו

ב-Hive עובדים יחד צוותי דאטה סיינס ו-AI, מחקר וטכנולוגיה, מומחים להתנהגות וקבלת החלטות ומומחים למדיניות ציבורית. בעזרת גישה רב תחומית, אנחנו עוזרים לגופים שונים להבין לעומק את הקהל שלהם, האתגרים שעומדים מולם ולגבש פתרונות שייצרו שינוי חברתי אמיתי בישראל.

אנו מציעים מגוון פתרונות המאפשרים התאמת מסרים ותוכן לקהלים ולקמפיינים, אופטימיזציה של קבלת החלטות במרחב הגיאוגרפי, וטיוב החלטות אסטרטגיות.

המוצר והשירות שלנו

אנחנו ב-Hive מציעים מיקרו-קלאסטרינג של החברה הישראלית, שעל בסיסה אנו מייצרים פתרונות מותאמים אישית. באמצעות מאגר נתונים ייחודי, כלי AI מתקדמים, כלים התנהגותיים וניתוחי שיח בזמן אמת, אנחנו יוצרים דשבורד חי, מתעדכן ומפולח של קבוצות שונות - גם במרחב הגיאוגרפי וגם בזה הוירטואלי, על בסיסו ניתן לקבל החלטות מושכלות.

אנחנו מציעים גם שירותי מחקר משלימים הנתפרים לצרכיהם של לקוחותינו ושותפינו, בהם אנו מבצעים ניסויים מבוקרים (RCT) שמעמידים את הפתרונות שלנו למבחן כאשר כל רעיון, מסר, כיוון פעולה והמלצת מדיניות נבחנים בשטח ומגובשים לכדי המלצות מעשיות.

על המחקר שלנו

במחקר, שחלק מתוצאותיו תוכלו לראות כאן, ניתחנו את תנועות הבוחרים בין מפלגות. לשם כך, לקחנו את נתוני ההצבעות מחמש מערכות הבחירות שהתקיימו בין 2019 ל-2022, כפי שהתפרסמו באתר ועדת הבחירות המרכזית (עבור מפלגות שקיבלו יותר מ-0.5% קולות כשרים) ובאמצעות כלים סטטיסטיים הצלחנו להבין עבור כל מערכת בחירות, מאיפה הגיעו הבוחרים בכל מפלגה, ולאן הם הלכו בבחירות הבאות.

כל קלפי שייכנו לאזור גיאוגרפי סטטיסטי שאפשר לנו לקבל מידע על האשכול הסוציו-אקונומי של המצביעים בו. האשכולות מחושבים ע״י הלמ"ס, כשאשכול 1 מציין את הרמה החברתית-כלכלית הנמוכה ביותר ואשכול 10 את הגבוהה ביותר. הניתוח ביחס לאשכולות אפשר לנו לא רק להבין את נתוני ההצבעה והשינוי בהם, אלא גם לפתח הבנה עמוקה לגבי המצביעים השונים.

במחקר אנחנו מתארים מעברי קולות בין מפלגות לאורך מערכות בחירות. המעברים מוצגים כמנדטים ולא כאחוזים מסך הקולות. חשוב להדגיש שמספר המנדטים אינו בהכרח זהה למספר המנדטים שכל מפלגה קיבלה בבחירות בפועל, אך מייצג קירוב טוב של המציאות, ושומר על היחסיות הנכונה.

כדי ללמוד עוד על הפעילות שלנו ועל המתודולוגיה של המחקר ניתן לבקר באתר שלנו, או לפנות אלינו כאן.

© הזכויות על התוכן באתר זה שמורות ל-Hive

עיצוב ופיתוח האתר: ניר שקד